Telewizory LG teraz z funkcją Filmmaker Mode podczas wyświetlania treści Prime Video

Klienci serwisu Prime Video dzięki telewizorom LG mogą korzystać z pełni możliwości przygotowanych przez twórców filmów i seriali.

Od tego tygodnia firma LG wprowadza aktualizację funkcji, która umożliwi posiadaczom telewizorów LG UHD Smart 4K i 8K z 2020 i 2021 roku automatyczne wyświetlanie filmów i seriali z serwisu Prime Video z wykorzystaniem funkcji Filmmaker Mode. Pozwoli to użytkownikom wykorzystać cały potencjał wizualny przygotowanych dla nich treści.

Filmmaker Mode został opracowany przez UHD Alliance, czyli grupę podmiotów związanych z prezentowaniem materiałów w rozdzielczości Ultra HD. W gronie tym znaleźli się czołowi producenci elektroniki użytkowej, a także studia filmowe i telewizyjne, dystrybutorzy oraz firmy technologiczne, które dążą do tego, by widzowie doświadczali jak najlepszych wrażeń podczas oglądania.
 
Filmmaker Mode został po raz pierwszy przedstawiony w 2019 roku, a rok później udostępniony w telewizorach LG. Jego celem jest zachowanie wizualnych koncepcji twórców i stworzenie w warunkach domowych efektów zbliżonych do tych, jakich doświadczyć można w sali kinowej.
 
Firmy LG i Amazon przeniosły teraz tę ideę na wyższy poziom, oferując treści serwisu Prime Video z sygnałem, który automatycznie uruchamia tryb Filmmaker Mode w modelach LG UHD 4K i 8K z systemem webOS 5.0 i webOS 6.0*. Funkcja wykrywania i regulacji ustawień zgodnie z Filmmaker Mode przez kompatybilne telewizory – bez konieczności ręcznej zmiany ustawień – jest pierwszym takim rozwiązaniem w branży. Wskazuje producentom, jak w przyszłości zapewnić użytkownikom lepsze wsparcie usług streamingowych bez konieczności wykonywania dodatkowych operacji.
 
Funkcje przetwarzania obrazu, takie jak wygładzanie ruchu i wyostrzanie obrazu, idealnie sprawdzają się w przypadku emitowanych treści, łącznie z transmisjami sportowymi i programami telewizyjnymi. Czasem mogą jednak sprawić, że filmy pełnometrażowe wyglądają zbyt płynnie – jakby były nadmiernie przetworzone.
 
Filmmaker Mode automatycznie wyłącza wszelkie ustawienia przetwarzania obrazu, które powodują, iż filmy prezentują się nienaturalnie, przez co są wyświetlane w sposób niezgodny z wizją reżyserów. Tryb zachowuje oryginalne proporcje obrazu, kolory i liczbę klatek na sekundę, aby zapewnić bardziej autentyczne wrażenia. W połączeniu z najgłębszą czernią, wzmocnionym kontrastem i żywymi kolorami zaawansowanych telewizorów LG ich użytkownicy mogą cieszyć się wrażeniami odbioru niezrównanej głębi obrazu i realizmem bogatej ofety serwisu Prime Video.
 
Dotyczy to również oryginalnych produkcji firmy Amazon, takich jak Wspaniała Pani Maisel, The Boys, Wojna o jutro, oraz – z niecierpliwością oczekiwanego – serialu Koło czasu, którego premiera odbędzie się już 19 listopada. Dostęp do aplikacji Prime Video zapewnia pilot LG Magic – za pomocą zaledwie jednego kliknięcia.
 
LG/Zdjęcie główne: Amazon