Xive TV, gdy masz już dosyć dramatów i horrorów.

Jeśli macie już przesyt wszystkich horrorów, filmów i seriali akcji, płaczliwych dramatów możecie obejrzeć coś bardziej intrygującego i angazującego.

Xive TV, platforma uruchomiona 1 lutego bieżącego roku, będzie oferować widzom tylko i wyłącznie filmy dokumentalne. Wielokrotnie nagradzane dokumenty odkrywające przed nami tajemnice nauki, historii i cywilizacji otrzymamy całkowicie za darmo w jakości HD.

Założeniem twórców serwisu jest zgromadzenie ponad 2 000 godzin materiałów wideo i udostepnienie przez wszystkie znane platformy dystrybucji jak Amazon Prime, Roku, Hulu, smart tv i oczywiście przez stronę internetową serwisu i aplikacje na system Android i IOS.

Autorzy nowej platformy Greg Diefenbach i Thomas Lucas przez dwa lata zbierali środki na uruchomienie serwisu i gromadzenie praw do emisji filmów dokumentalnych. Udało się im podpisać lukratywne kontrakty z takimi producentami jak ITV Studios, Sky Vision, DRG, Cineflix Rights, ZDF Enterprises i TVF International.

Platforma sfokusowana jest na widza w wieku 25-34 lata i na początek oferuje takie tytuły jak Cosmic JourneysTornado ChasersPsychic Investigator and Austin Stevens Adventures.