Documentary+, nowy bezpłatny serwis z filmami dokumentalnymi

28 stycznia ruszył nowy serwis Documentary +, który globalnie oferuje dostęp di bogatej biblioteki filmów dokumentalnych.

Fani dokumentu mogą zacierać ręce, ponieważ w pełni za darmo otrzymali dostęp do bogatej kolekcji produkcji dokumentalnych. Jedyna opłata, to obejrzenie, jak na razie, pojedynczej reklamy przed seansem.

Projekt Documentary + jest wspólnym przedsięwzięciem studia filmowego XTR i nieżyjącego już założyciela Zappos Tony’ego Hsieha, który przed śmiercią w listopadzie 2020 roku zainwestował 17,5 miliona dolarów w Film Dokumentalny+.

Na otwarcie serwis nie przyciąga widzów oryginalnymi i ekskluzywnymi treściami. Jednak dla miłośników dokumentu, nie zawsze ważne są statuetki, a opowiedziane historie. Na pewno znajdziemy tam znane tytuły jak „One Man an His Shoes” o Michaelu Jordanie, „The Imposter” czy nagrodzony Oscarem „Born Into Brothels”. Serwis zapowiada również, że w 2021 roku pojawią się produkcje z cenionego za oryginalne produkcje festiwalu filmowego Sundance.

Biblioteka serwisu podzielona została na takie kategorie jak m.in. muzyka, polityka, kultura, nauka i przyroda, ikony, sport i komedia. Znajdziemy tam wiele produkcji stworzonych przez uznanych dokumentalistów jak Spike Jonze, Terrence Malick, Brett Morgen czy Davis Guggenheim.

Documentary + nie wymaga od użytkowników logowania i zakładania konta. Wystarczy wejść na stronę serwisu lub uruchomić aplikacje i oglądać. Serwis udostępnia również opcję kontynuacji oglądania danego tytułu. Platforma dostępna jest przez przeglądarki internetowe pod adresem www.docplus.com oraz na platformy iOS, Android, Fire TV, Apple TV oraz Roku.

stream2me/Zdjęcie główne: upklyak freepik