Empik #premieraonline „O, choroba”

Boguś Janiszewski, Max Skorwider, Jolanta Czernicka-Siwecka, Katarzyna Kasia, Jarosław Boberek – środa, 29 września, godz. 18:00

„O, choroba” to stworzona charytatywnie książka-cegiełka, ukazująca się nakładem Wydawnictwa Agora i Fundacji ISKIERKA pod patronatem Empiku. Dochód z jej sprzedaży przeznaczony będzie na pomoc dzieciom z chorobami nowotworowymi i ich rodzinom. 
 
Z okazji premiery książki studio Empiku odwiedzą jej autorzy, Boguś Janiszewski i Max Skorwider, a także prezeska Fundacji ISKIERKA Jolanta Czernicka-Siwecka oraz ambasadorzy akcji charytatywnej: dr Katarzyna Kasia oraz Jarosław Boberek. O niezwykłej akcji porozmawia z nimi Weronika Wawrzkowicz.
 
Jak pisać dla dzieci o raku? Lekko, empatycznie i merytorycznie! Historia dwunastoletniej Adeli, która nagle w swoim życiu spotyka dziwną starszą panią o imieniu Choroba to nietypowa książka przygodowa. Pełna jest zaskakujących zwrotów akcji, przystępnie podanych informacji o ludzkim organizmie oraz autentycznych scen z życia małych pacjentów. A wszystko to w formie powieści graficznej zaprawionej szczyptą humoru.
Książka powstała we współpracy z psychologami i podopiecznymi Fundacji ISKIERKA, pomaga również przepracować trudne emocje – pacjentom, rodzicom, bliskim. Publikacja przeznaczona jest dla dzieci w wieku 9-12 lat
 
Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empik.com. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.

Empik/Zdjęcie główne: Empik