Empik #premieraonline Ludmiła Anannikova, mec. Maria Ejchart-Dubois

Ludmiła Anannikova, mec. Maria Ejchart-Dubois – wtorek 28 września, godz. 18:00

Ludmiła Anannikova debiutuje z książką „Skazani. Historie skrzywdzonych przez system” (Wydawnictwo W.A.B.). O kulisach pracy nad nią opowie podczas spotkania online. Autorce towarzyszyć będzie mec. Maria Ejchart-Dubois. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.
 
Niesłuszne skazania w Polsce to nie tylko sprawa Tomasza Komendy. W polskich więzieniach wciąż przebywają ludzie, których wina budzi ogromne wątpliwości. Ci, którym po latach udało się wyjść, walczą dziś o powrót do normalności. Pozostali – o to, by utrzymać się przy zdrowych zmysłach. W tym czasie polskie państwo umywa ręce, traktując niesłuszne skazania jak przykre incydenty. Jednak prawnicy zajmujący się tym zagadnieniem nie mają wątpliwości: skazywanie ludzi bez wystarczających dowodów jest w Polsce problemem systemowym.
 
Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empik.com. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.

Empik/Zdjęcie główne: Empik