Kickstarter uruchamia zbiórkę w czasie rzeczywistym.

Kickstarter, platforma crowdfundingowa, po przejęciu serwisu Huzza (pozwalał zarabiać podczas prowadzenia livestreamingu) uruchomił w ramach swojego serwisu usługę Kickstarter Live.

Nowa usługa skierowana jest do twórców, którzy dzięki swojej wiedzy i talentowi mogą na żywo zbierać fundusze na rozwój swoich projektów oraz umiejętności. Poczynając od teatralnych spektakli, po kameralne koncerty i prezentacje produktów, a także próby taneczne.

Prowadząc na żywo transmisje na kanale Kickstarter Live, twórcy mogą w czasie rzeczywistym zbierać pieniądze na realizację prezentowanych projektów. Z badań wynika, że przeciętny widz spędza więcej niż 16 minut na oglądaniu wideo na żywo z prezentacji unikalnych projektów.

Kickstarter Live to nie tylko zbiórka funduszy, ale również zwiększenie dotarcia do swoich przyszłych fanów ale też utrzymanie z nimi codziennego kontaktu.

Platforma Huzza powstała w 2013 roku i od tego momentu, wszyscy twórcy korzystający z jej możliwości technicznych zebrali ponad 100 mln dolarów kanadyjskich prezentując 10 tys. twórczych projektów. Dzięki synergii z Kickstarterem kwota funduszy oraz liczba projektów może wzrosnąć wielokrotnie.