Platforma Hulu z 20 milionami subskrybentów. Zapowiada trzecią serię swojego flagowego serialu „Opowieści podręcznej”.

Na swojej pierwszej imprezie w nowo otwartym Hulu Theater na Madison Square Garden, platforma streamingowa Hulu pochwaliła się najnowszą liczbą swoich uzytkowników oraz planami produkcyjnymi.

Hulu, to amerykańska platforma streamingowa oferująca na co dzień materiały wideo na żądanie w systemie subskrypcji oraz programy telewizyjne live. Powstała w 2007 roku przy współpracy takich udziałowców jak The Walt Disney Company, 21st Century Fox, Comcast oraz Time Warner. Dostępna jest na terenie USA oraz Japonii.

Platforma na co dzień mocno rywalizuje w USA z Netflixem oraz Amazon Prime Video, podbierając im użytkowników dzięki jednemu tytułowi, który mocno rozsławił serwis nie tylko w USA i Japonii, ale również poza ich granicami. Opowieści podręcznej, serial oparty na podstawie powieści Margaret Atwood pod tym samym tytułem w 1985 roku, po ubiegłorocznej premierze pierwszej serii otrzymał wiele prestiżowych nagród w tym Złotego Globa w kategorii dramatu.

W Polsce serial dostępny w serwisie Showmax, seria pierwsza oraz druga, a także w HBO Go (seria pierwsza).

Obecnie platforma rozpoczęła emisje drugiego sezonu serialu i zapowiedziała produkcję kolejnego sezonu. Hulu pochwalił się, że ma już 20 milionów subskrybentów, a od stycznia tego roku przybyło mu 3 milionów nowych użytkowników.

W ubiegłym roku użytkownicy platformy – VOD oraz live TV – spędzili przed ekranem sześć miliardów godzin. Serwis chwali się również danymi demograficznymi swoich klientów. Statystyczny subskrybent Hulu ma 31 lat, rocznie zarabia 92 tysiące dolarów a z serwisu korzysta na 4 urządzeniach i średnio ogląda 10 tytułów jednocześnie.

Idąc za ciosem popularności serialu Opowieści podręcznej Hulu zapowiedział kilka nowych tytułów ze znanymi gwiazdami kina. Ramy to historia muzułmanina w Ameryce z Ramym Youssefem oraz Jerrodem Carmichaelem. Powstanie również serial oparty na znanej i lubianej fabule Cztery wesela i pogrzeb.

Do tych tytułów należy dołożyć zapowiedziane wcześniej Catch22 z Georgem Clooneyem, The First z Seanem Pennem, Castle Rock od J.J.Abramsa na podstawie powieści Stephena Kinga oraz Little Fires Everywhere z Reese Withersponn i Kerry Washington.

Hulu zapowiedział także nawiązanie wieloletniej współpracy z wytwórnią Dreamworks Animation, dzieki której wzmocni segment oryginalnych tytułów skierowanych do najmłodszych widzów posiadając wyłączne prawa na takie zbliżające się premiery jak How To Train Your Dragon: The Hidden WorldThe Boss Baby 2 oraz Trolls 2.

Dodatkowo serwis każdego miesiąca z okazji różnych okazji jak Dzień Matki, Walentynki czy też Święto Dziękczynienia, dzięki umowie z Blumhouse Production (Get out, The Purge) pokaże jeden horror nawiązujący do danego święta.

Stream2me/Tubefilter