Przeminęło z wiatrem

“Pomyślę o tym wszystkim jutro”, “szczerze mówiąc, moja droga, nic mnie to nie obchodzi” – te kultowe cytaty pochodzące z “Przeminęło z wiatrem” zna niemal każdy miłośnik kina i literatury. Już 16 grudnia usłyszymy je wypowiedziane głosem jednej z najlepszych aktorek polskiego kina i teatru – Danuty Stenki.

“Przeminęło z wiatrem” Margaret Mitchell to żelazny klasyk – wspaniały romans umiejscowiony w trakcie wojny secesyjnej na Południu Stanów Zjednoczonych. Powieść przedstawia historię i relacje w sposób właściwy czasom, w których toczy się akcja.

Ikoniczny duet Scarlett O’Hara i Rhett Butler na zawsze zapisał się w historii nie tylko literatury, ale też kina, dzięki doskonałym rolom Vivien Leigh i Clarka Gable’a w ekranizacji z 1939 roku.

Już 16 grudnia w obie te role wcieli się Danuta Stenka na potrzeby audioserialu przygotowywanego przez Audiotekę oraz Wydawnictwo Albatros.

“Przeminęło z wiatrem” to jedna z najważniejszych powieści XX wieku. Ta niezwykła historia o kobiecej sile i determinacji robi wrażenie do dziś.

Teraz dodatkowo czytelnicy będą mogli ją poznać w niezwykłej interpretacji Danuty Stenki. Nawet, jeśli ktoś zna oryginał na pamięć, powinien usłyszeć, jak z prozą Mitchell poradziła sobie jedna z najlepszych polskich aktorek. Wykonanie Danuty Stenki na pewno poruszy każdego miłośnika i każdą miłośniczkę literackiego pierwowzoru.

– Gdy Audioteka zaproponowała mi przeczytanie „Przeminęło z wiatrem” na potrzeby audioserialu, bardzo się ucieszyłam… ale też poczułam olbrzymią odpowiedzialność – wspomina Danuta Stenka. – To powieść, która wciąż ma wielu fanów na całym świecie, również w Polsce. Zrobiłam wszystko, co w mojej mocy, żeby ich nie zawieść. Historię Scarlet znałam jedynie z filmu, więc cieszę się że miałam okazję odkryć ją na nowo, poznać w pełnym wymiarze. Mam nadzieję, że słuchacze – nawet ci, którzy dobrze znają „Przeminęło z wiatrem” – też znajdą dla siebie coś nowego w audioserialu.

Czytaj więcej