Spotify przebija magiczne 200 milionów użytkowników

Serwis Spotify ma obecnie ponad 200 milionów aktywnych użytkowników w każdym miesiącu na całym świecie.

Informacja o 200 milionach użytkowników została ogłoszona przez szefowa komunikacji serwisu Dustee Jenkins podczas odbywających się w Las Vegas targów CES. 

W drugim kwartale 2018 roku serwisowi przybyło 20 milionów nowych użytkowników, natomiast trzeci kwartał minionego roku zwiększył się o kolejne 9 milionów i osiągnął wynik 191 milionów użytkowników darmowych oraz premium.

Okazuje się że Spotify zrealizował cel, który ogłaszał podczas prezentacji wyników po pierwszym kwartale 2018 roku. Celem na koniec roku 2018 było pozyskanie 198-208 milionów użytkowników, skorygowane po trzecim kwartale do 199-206 milionów użytkowników.

W udzielonym wywiadzie dla serwisu Cheddar.com Dustee Jenskins powiedziała że „Osiągnęliśmy ważny kamień milowy…200 milionów użytkowników”. Niestety szefowa komunikacji nie podzieliła się informacją, ilu z tych użytkowników to ci, którzy płacą za serwis. Od zawsze byli oni w mniejszości, nawet przy próbach mocnego ograniczania wersji darmowej serwisu. Z niepotwierdzonych źródeł wiadomo że jest ich ok. 87 milionów.

Spotify dostępny jest w 78 krajach (stan na listopad 2018 roku).

Zdjęcie: Spotify