TOP 10 audiobooków i podcastów w aplikacji Empik Go w kwietniu

TOP 10 – audiobooki

Zestawienie otwiera „1984”, czyli porażająca wizja totalitarnej przyszłości, w której wszyscy są niewolnikami despotycznego reżimu. Ciągle aktualną powieść George’a Orwella przeczytał Marcin Popczyński, a o oprawę muzyczną zadbał Tymon Tymański.
 
Tuż za podium „Trzydziestka” Tomasza Żaka. To jeden najlepszych i najoryginalniejszych debiutów kryminalnych ostatnich lat. Ta szekspirowska historia z morderstwem w prowincjonalnym miasteczku w tle przeczytana przez Michała Klawitera wciąga do ostatniej minuty. 
 
Trzecie miejsce zajął audiobook „Zabójcza przyjaźń”. Alice Feeney po raz kolejny napisała chwytający za gardło, błyskotliwy i mistrzowsko poprowadzony thriller psychologiczny, a lektorzy Diana Gurow i Michał Podsiadło stworzyli niezapomniany duet.
 
Tuż za podium znalazł się oryginalny serial audio Empik Go „Wilkołak”. Produkcja powstała na podstawie najnowszej powieści Wojciecha Chmielarza o tym samym tytule. W rolach głównych w serialu występują: Aleksandra Popławska, Cezary Pazura, Agnieszka Żulewska, Marcin Bosak oraz Krzysztof Zalewski.
 

 

TOP 10 – podcasty

W zestawieniu najpopularniejszych podcastów w kwietniu całe podium zaanektowały motywy kryminalne. Na miejscu pierwszym „Zagadki kryminalne”, czyli podcast Empik Go Karoliny Anny. To oryginalna seria 8 odcinków poświęconych brutalnym i mrożącym krew w żyłach sprawom, które wstrząsnęły światem.
 
Na drugim miejscu „Kryminatorium”, w którym Marcin Myszka w pasjonujący sposób przedstawia sprawy, które zszokowały opinię publiczną w XXI wieku. Brutalne zabójstwa, finezyjne intrygi, morderstwa z zimną krwią i meandry umysłu odpowiadających za nie psychopatów.
 
A na trzecim Justyna Mazur i podcast „Piąte: Nie zabijaj. Droga po kres” to specjalna seria na wyłączność Empik Go, w której autorka przedstawia historie morderstw i tajemniczych zaginięć osób w podróży.
 
 
Empik/Zdjęcie główne i infografiki: Empik