„Wielka chmura zmian” – nowy podcast

Gospodarka, biznes, ale też zwykłe życie przenoszą się do chmury. Co to właściwie znaczy i jakie będzie miało konsekwencje w połączeniu z łącznością 5G. Co powinny wiedzieć na ten temat wielkie firmy, a co my wszyscy?

Karol Jurga i Karolina Wasielewska rozmawiają o tym z ekspertami od nowych technologii i ich wpływu na rzeczywistość w nowym podcaście „Wielka chmura zmian”. Audycji można słuchać od października 2021 r. co czwartek wyłącznie w internecie – na tokfm.pl oraz w aplikacji TOK FM.

W nowej serii podcastowej TOK FM Karol Jurga i Karolina Wasielewska przyglądają się zmianom zachodzącym obecnie w cyfrowym świecie.

W pierwszym odcinku cyklu – „Przyszłość jest w chmurze. Co trzeba i warto wiedzieć”, który miał swoją premierę 14 października br., Karol Jurga gościł Ewę Maciaś, ekspertkę zajmującą się w swojej karierze m.in. projektem chmurowym w Polsce oraz Mariusza Chudego, odpowiedzialnego za rozwiązania chmurowe PwC na Europę Środkową i Wschodnią.

Wspólnie zastanawiali się, jak to się stało, że fizyczne i namacalne serwery i komputery coraz częściej zastępuje tajemnicza i nieuchwytna chmura. Dlaczego przenosi się do niej biznes i każdy z nas, czasem nawet o tym nie wiedząc? Czy jesteśmy na nią skazani? A jeśli tak, to czy powinniśmy się z tego cieszyć i na co uważać?

Tematem drugiej części serii, udostępnionej 21 października, była elektronika użytkowa w kontekście nadchodzącej rewolucji – jak internet rzeczy zmienia przedmioty wokół nas. O tym, jak zmieniają się i co nowego potrafią przedmioty wokół nas, czy to tylko gadżety dla pasjonatów, czy przyszłość przemysłu, komunikacji i całego naszego życia, Karol Jurga dyskutował z Witoldem Walczakiem, który odpowiada za dział tworzący oprogramowanie dla partnerów Huawei, oraz Jakubem Tomiczkiem z firmy ConnectPoint specjalizującej się w rozwiązaniach informatycznych dla przemysłu i energetyki.

Odcinki podcastu są dostępne na tokfm.pl – audycje.tokfm.pl/wielka-chmura-zmian oraz w aplikacji TOK FM.

Agora/Zdjęcie główne: Nothing Ahead z Pexels