Transmisje finałowych turniejów Pucharu Billie Jean King i Pucharu Davisa dostępne wyłącznie na platformie Pilot WP

Międzynarodowa Federacja Tenisowa przyznała platformie Pilot WP wyłączne prawa do transmitowania dwóch wielkich, tenisowych wydarzeń.

Pierwszym z nich jest Finał Pucharu Billie Jean King 2023, drużynowych mistrzostw świata w tenisie kobiet z udziałem polskiej reprezentacji, a drugim Finał Pucharu Davisa 2023, drużynowych mistrzostw świata w tenisie mężczyzn, z udziałem światowej klasy tenisistów, m.in. Novaka Djokovića czy Andy’ego Murraya.

Tegoroczny Finał Turnieju Billie Jean King 2023 zostanie rozegrany w hiszpańskiej Sewilli w dniach 7-12 listopada, a Finał Pucharu Davisa 2023 został zaplanowany w dniach 21-26 listopada w hiszpańskiej Maladze.

W ramach partnerstwa Pilot WP udostępni publiczności wszystkie mecze obu turniejów wraz z polskim komentarzem. Możliwość oglądania będą mieli zalogowani użytkownicy posiadający uregulowaną opłatę subskrypcyjną. Ponadto finałowy mecz Pucharu Billie Jean King będzie transmitowany w Telewizji WP.

Subskrybenci otrzymają możliwość oglądania ulubionych meczów na żywo, a także powtórek. Całość dopełnią informacje prosto ze studia, relacje na żywo i zakulisowe treści.

– Jesteśmy niezwykle zaszczyceni, że zostaliśmy wyłącznym partnerem do transmitowania finałów Pucharu Billie Jean King i Pucharu Davisa. Platforma Pilot WP to z pewnością dobre miejsce dla wielkiego sportu, dlatego wiemy, że nie zawiedziemy naszych kibiców. Dostarczanie angażujących i emocjonujących treści to nasz główny cel, dlatego z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie turniejów i możliwość wspólnego przeżywania sportowych emocji – mówi Radek Jaworski, dyrektor platformy Pilot WP.

Billie Jean King Cup to międzynarodowy turniej tenisa drużynowego kobiet, znany wcześniej jako Puchar Federacji. To prestiżowe wydarzenie, w którym reprezentacje składające się z najlepszych tenisistek z poszczególnych krajów rywalizują ze sobą o zwycięstwo w turnieju i mistrzowski tytuł.

Puchar Billie Jean King to jedne z najważniejszych rozgrywek w tenisie kobiecym. Zawody obejmują rundy eliminacyjne, półfinałowe oraz mecz finałowy. Drużyny rywalizują w meczach solowych i deblu. Jednym z celów turnieju jest promocja tenisa kobiecego, rozwijanie rywalizacji międzynarodowej w tenisie żeńskim oraz umożliwienie najlepszym tenisistkom reprezentowania swoich krajów na światowej scenie. To także okazja do promowania sportu wśród kobiet i inspirowania ich do rozpoczęcia swojej własnej przygody z tenisem.

Puchar Davisa to również niezwykle ceniony, międzynarodowy turniej drużynowy mężczyzn, w którym o tytuł mistrzowski i prestiżowy Puchar Davisa rywalizują zespoły stworzone z najlepszych tenisistów w danym kraju. Turniej od lat przyciąga ogromną publiczność, a wiele emocjonujących rywalizacji poprzednich edycji turnieju wpisało się do historii. Podobnie jak w przypadku Pucharu Billie Jean King, rywalizacje odbywają się w meczach solowych i deblu.

Grupa WP/Zdjęcie główne: Grupa WP