Wszystkie serwisy streamingowe pod jednym dachem. Nadchodzi Caavo.

Badania konsumenckie wykazują, iż wielu z nas korzysta z więcej niż jednego serwisu streamingowego. Ogarnięcie na co dzień każdego z nich, włączanie i wyłączanie aplikacji czy też urządzenia typu STB staje się męczące i wprowadza chaos w nasze codzienne multimedialne życie.

Caavo obiecuje wszystko uprościć. Urządzenie typu STB zamierza uczyć się wszystkiego co będzie do niego podpięte, zapamięta również to co lubimy i co oglądamy lub też w co gramy z różnych serwisów.

Urządzenie oparte na sztucznej inteligencji i procesach maszynowego uczenia się pozwala uruchomić każdy podpięty do niego serwis SVOD, Live TV czy też streaming games. Do urządzenia będzie można podpiąć osiem kolejnych innych urządzeń poprzez łącza HDMI. Jeden wspólny interfejs dla wszystkich połączonych z nim serwisów ułatwi nam korzystanie każdego z osobna.

Dla przykładu, kiedy chcemy obejrzeć serial Daredevil, wystarczy powiedzieć (Caavo obsługuje również komendy głosowe) co chcemy obejrzeć i przełączy nas automatycznie do serwisu, który oferuje dany tytuł. W tym przypadku będzie to Netflix.

Samo urządzenie prezentuje się jeszcze lepiej niż jego funkcje. Minimalistyczny projekt oparty na metalu i bambusie będzie stanowił ciekawe uzupełnienie wystroju w niejednym domu.

Caavo zadebiutuje jeszcze w tym roku w ograniczonej ilości 5 000 sztuk w cenie 400 $. To wielokrotnie więcej niż abonament płacony za serwisy, które będzie można zintegrować z urządzeniem. Jednak wydaje się być warte tych pieniędzy.