YouTube Kids już w Polsce

Ponad 70 miliardów wyświetleń – takim wynikiem może pochwalić się aplikacja YouTube Kids, która od dzisiaj jest już dostępna w Polsce.

YouTube Kids to zabawna i angażująca grafika. Duże i wyraźne ikony ułatwiają korzystanie z aplikacji nawet małym dzieciom. Z aplikacją zintegrowane zostało również wyszukiwanie głosowe, aby pociechy mogły znaleźć filmy, które chcą obejrzeć, nawet jeśli same nie potrafią jeszcze czytać ani pisać.

YouTube Kids pomyślany jest jako miejsce przyjazne rodzinom, w którym dzieci mogą rozwijać swoją wyobraźnię i zaspokoić swoją ciekawość. Kanały i playlisty możecie przeglądać w czterech różnych kategoriach: Programy, Odkrywaj, Muzyka, Ucz się.

Dzieci znajdą tam filmy, które ich rozbawią lub zainteresują. Dowiedzą się jak zrobić śpiewający balon, jak narysować sówkę, obejrzą jak świnka Peppa świętuje Halloween lub posłuchają piosenki na podstawie wiersza Juliana Tuwima, jak abecadło z pieca spadło.

Udostępnione kolekcje ułatwią wybranie treści, do których dzieci będą miały dostęp w aplikacji. Aby to zrobić, wystarczy przejść do Ustawień (kłódka w prawym dolnym rogu), wybrać profil dziecka, a w nim opcję Tylko zaakceptowane treści. W pozycji Kolekcje pokażą się wszystkie dostępne listy. O rekomendacje kanałów zostali poproszeni: Zoo we Wrocławiu, Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie oraz Fundacja Atelier. Ich kolekcje pojawią się w aplikacji już wkrótce.

Opcje, które pomogą indywidualnie kontrolować korzystanie z aplikacji przez Wasze dzieci.

  • Tryb akceptowania treści przez rodziców: pozwala określić, które materiały dostępne w aplikacji (kanały lub poszczególne filmy) mogą być dostępne dla Waszych dzieci. Wśród treści, które można wybrać i zaakceptować, znajdują się specjalnie przygotowane kolekcje. Część z nich to listy kanałów stworzonych przez zespół YouTube Kids – do zabawy, gry, nauki. Znajdują się tu także kolekcje rekomendowane przez naszych partnerów. Aby włączyć tę funkcję wystarczy kliknąć Ustawienia, przejść do profilu dziecka i wybrać Tylko zaakceptowane treści.
  • Ustawienia wyszukiwania: dorośli będą zdecydować czy dzieci będą mogły swobodnie wyszukiwać treści spośród wszystkich zasobów aplikacji. Włączenie wyszukiwania umożliwi dostęp do milionów filmów lub wyłączcie je, aby ograniczyć możliwość wyboru do mniejszego zestawu filmów. Aby skorzystać z tej funkcji przejdź do Ustawień, kliknij na profil dziecka i wybierz Zezwól na wyszukiwanie.
  • Minutnik: aplikacja poinformuje dziecko, gdy ustawiony czas korzystania z YouTube Kids się skończy.
  • Tajny kod dziecka: dziecko może utworzyć własny kod, aby zabezpieczyć swój profil. Dzięki temu pozostałe dzieci używające tego samego urządzenia nie będą mieć dostępu do filmów i funkcji, z których nie mogą korzystać na swoich profilach. Jeżeli pociecha zapomni swoje hasło, można je usunąć. Aby ustawić kod wystarczy kliknąć na profil dziecka w lewym górnym rogu, wejść w Ustawienia i wybrać opcję Tajny kod.
  • Korzystanie z aplikacji jako niezalogowany użytkownik: nie ma obowiązku logowania się na konto, aby korzystać z YouTube Kids. Zostały usunięte też wszystkie funkcje związane z kontem dla dorosłych, takie jak przesyłanie, udostępnianie, polubienia itp.
  • Zgłaszanie treści nieodpowiednich

YouTube Kids obsługuje również filmy sferyczne 360°. Wystarczy poruszać smartfonem lub tabletem, aby zmienić perspektywę z jakiej pokazywany jest obraz.

Polską wersję aplikacji możecie pobrać za darmo z Google Play i App Store.