Netflix przygotuje 5 nowych niemieckich produkcji

Netflix kontynuuje inwestycje w tytuły z Niemiec.

Kelly Luegenbiehl, wiceprezes ds. produkcji oryginalnych na Europę, poinformowała o pracach trwających nad pięcioma nowymi serialami produkcji niemieckiej, które zaczną pojawiać się w serwisie od 2019 r. Wszystkie tytuły będą dostępne w przeszło 190 krajach, w których działa Netflix.

– Chcemy opowiadać lokalne historie o globalnej sile oddziaływania. Cieszymy się, że udało nam się to znaleźć w tych pięciu projektach, które – każdy na swój sposób – mają niezaprzeczalnie niemiecki charakter, a jednocześnie niosą uniwersalne przesłanie, które trafi do widzów na całym świecie – wyjaśniała Luegenbiehl podczas targów Medientage w Monachium.

Pięć seriali reprezentuje różne gatunki i formaty, od epickich opowieści o przeszłości i przyszłości, poprzez współczesne dramaty kryminalne i ekscentryczne historie o dojrzewaniu, po porywające sagi rodzinne:

W następstwie tajemniczej globalnej katastrofy w postapokaliptycznej przyszłości Tribes of Europa toczą bój o dominację na nowym kontynencie. Z kolei The Barbarians opowiada historię zajadłej walki między armią rzymską a plemionami germańskimi. W komedii młodzieżowej Don’t Try This At Home trójka licealistów rozkręca najpopularniejszy internetowy biznes narkotykowy w Europie, a w Skylines dwudziestokilkuletni producent hiphopowy z Frankfurtu napuszcza gangsterów na policję. Miniserial Untitled Christmas przedstawia cztery pokolenia kobiet, które spotykają się w czasie świąt, aby pojednać się ze sobą i wyjawić długo skrywane tajemnice.

– To ważna inwestycja w niemiecki rynek, dlatego nie możemy doczekać się współpracy z miejscowymi twórcami, aktorami i producentami. Chcemy w dalszym ciągu wspierać wizję naszych twórców i oferować naszym klientom niepowtarzalne historie i najwyższą jakość – podsumowała Luegenbiehl.

Pięć nowych seriali uzupełni dotychczasową ofertę trzech oryginalnych produkcji z Niemiec – Dark (sezon 2), Berlińskie psy i The Wave, które znajdują się już w fazie produkcji. Berlińskie psy Christiana Alvarta będą dostępne już 7 grudnia tego roku –  tylko w serwisie Netflix .

Szczegółowe informacje nt. produkcji:

Tribes of Europa
Rok 2070. Resztki Europy ocalałe z tajemniczej globalnej katastrofy zostały podzielone między niezliczone mikropaństwa. Kilka tak zwanych „plemion” walczy o dominację na kontynencie. To postapokaliptyczna opowieść przygodowa o trójce rodzeństwa, które postanawia odmienić losy nowej „EUROPY”.

Scenariusz: Philip Koch, Jana Burbach, Benjamin Seiler
Pomysł i reżyseria: Philip Koch
Produkcja: Wiedemann & Berg Television (Quirin Berg, Max Wiedemann) 

Don’t try this at home
Chcąc odzyskać miłość swojego życia, pewien licealista wspólnie ze swoim najlepszym przyjacielem otwiera największy w Europie internetowy biznes narkotykowy w zaciszu własnej sypialni.  

Scenariusz: Philipp Käßbohrer, Sebastian Colley, Stefan Titze
Reżyseria: Lars Montag, Arne Feldhusen
Produkcja: BTF Productions (Matthias Murmann, Phillip Käßbohrer)

Skylines
Frankfurt. Młody i utalentowany producent hiphopowy dostaje życiową szansę, podpisując umowę z wytwórnią Skyline Records. Dochodzi jednak do zderzenia świata muzyki, przestępczości zorganizowanej i wielkiej finansjery, gdy brat właściciela wytwórni, gangster, wraca z wygnania, aby upomnieć się o swoje.

Twórca: Dennis Schanz
Reżyseria: Max Erlenwein, Soleen Yusef
Produkcja: Komplizen Film (Maren Ade, Jonas Dornbach, Janine Jackowski, David Keitsch) i StickUp Films (Dennis Schanz, Luis Singer)

Miniserial Untitled Christmas
Trzyodcinkowy miniserial o szalonych i pełnych emocji świętach Bożego Narodzenia pewnej rodziny. Historia skupia się na czterech pokoleniach kobiet, które w końcu muszą wyjawić wszystkie sekrety, które dotąd przed sobą skrywały.

Scenariusz: Katharina Eyssen
Produkcja: Sommerhaus Film (Jochen Laube, Fabian Maubach) i Katharina Eyssen

The Barbarians
W słynnej bitwie w lesie Teutoburskim wojownicy germańscy w 9 roku n.e. powstrzymali pochód Imperium Rzymskiego na północ. To krwawe starcie dwóch światów tragicznie splata się z przeznaczeniem trójki młodych ludzi, których los wiedzie od niewinności ku winie, od lojalności ku zdradzie i od miłości ku nienawiści.

Twórcy: Arne Nolting, Jan-Martin Scharf, Andreas Heckmann
Produkcja: Gaumont (Sabine de Mardt, Andreas Bareiss, Rainer Marquass)

Netflix