„2 noce do rana” równocześnie w kinach i na CDA Premium. Pierwsza premiera kinowa i na CDA Premium w tym samym czasie.

22 września br. na ekrany kin wejdzie film „2 noce do rana” fińskiego reżysera Mikko Kuparinena. Jednocześnie z kinową premierą film udostępniony zostanie użytkownikom serwisu CDA Premium. To pierwsza tego typu łączona premiera w tym serwisie.

Pierwszy raz użytkownicy internetowego serwisu CDA Premium będą mogli zobaczyć film w dniu jego kinowej premiery. Jest to efekt współpracy z firmą Spectator, polskim dystrybutorem obrazu.

Staramy się nie tylko zbudować jak największy i jak najbardziej  trakcyjny katalog filmów na CDA Premium, ale chcemy też, żeby najnowsze produkcje były dostępne dla naszych użytkowników jak najszybciej – mówi Jarosław Ćwiek z serwisu CDA Premium. Dla dystrybutorów rosnący w siłę rynek VOD nie musi być zagrożeniem. Przeciwnie, jest szansą na rozwój.”

Współpraca z legalnymi serwisami VOD to dla nas szansa, aby konkretny film obejrzało jak najwięcej widzów. To także okazja do propagowania właściwych zachowań konsumenckich. Jeżeli użytkownik nie może pójść do kina, ale może za przystępną cenę i w tym samym czasie co w kinach zobaczyć film w internecie, to nie będzie szukał gdzie indziej, na przykład na torrentach – dodaje Dominika Druch z firmy Spectator, dystrybutora filmu.

2 noce do rana to fińsko-litewski dramat. Caroline, francuska architektka, i Jaakko, didżej z Finlandii, spotykają się w Wilnie, gdzie ona załatwia interesy, a on ma zagrać koncert. Spędzają razem noc, ale przypadkowa przygoda przeradza się w coś więcej, gdy chmura wulkanicznych popiołów zasłanie niebo i sprawia, że wszystko loty zostają odwołane. Film był pokazywany na festiwalach w Brukseli, Edynburgu, Montrealu (otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera) czy Valladolid (nagroda dla najlepszego filmu).

CDA Premium to polski serwis VOD w którym użytkownik po wykupieniu miesięcznego abonamentu otrzymuje dostęp do katalogu blisko 3 500 filmów. Wszystkie materiały, jakie kie znajdują się w bazie CDA Premium, są udostępniane użytkownikom w ramach umów licencyjnych zawartych z dystrybutorami.