Empik #premieraonline Agnieszka Holland i Karolina Pasternak

Agnieszka Holland i Karolina Pasternak – poniedziałek, 21 lutego, godz. 18:00

Pierwsza biografia Agnieszki Holland. Żadna polska reżyserka nie odniosła w kinie tak wielkiego sukcesu jak ona. Jest ikoną i jak czasem mówią o niej młodsi – matką chrzestną całego pokolenia filmowców. W książce „Holland. Biografia od nowa” (Wydawnictwo Znak) po raz pierwszy odsłania prawdę o swoim życiu. Z okazji premiery tytułu Agnieszka Holland i autorka Karolina Pasternak odwiedzą studio Empiku. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Borowiecka.
 
Jak się pracowało i tworzyło w męskim świecie kina? Jak wyglądało jej dzieciństwo po tragicznej śmierci ojca? Dlaczego spośród wielu utalentowanych polskich filmowców właśnie ona zrobiła karierę na Zachodzie? Jak odnalazła się w Paryżu jako samotna matka uchodźczyni? Jak trafiła do Hollywood pod skrzydła takich sław jak Coppola? Karolina Pasternak, dziennikarka filmowa, dzięki niezwykłej relacji z bohaterką tej książki stworzyła pełną nieznanych i zaskakujących faktów biografię reżyserki.
 
Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/Empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.
 
Widzowie, którzy chcieliby zapytać o coś gościa spotkania Premiera online bądź go w oryginalny sposób pozdrowić, mogą nagrać wypowiedź w formie krótkiego video i przesłać na adres premiera@empik.com. Wybrane materiały zostaną wyemitowane podczas spotkania, a ich autorzy otrzymają nagrody.
 
Empik/Zdjęcie główne: Empik