Netflix

Pierwszy polski serial od Netflixa.

Netflix tworzy pierwszy serial w języku polskim. To zimnowojenny thriller szpiegowski, opowiadający o świecie, w którym historia potoczyła się inaczej. Reżyseruje Agnieszka Holland.

Netflix zapowiedział 8-odcinkowy serial w języku polskim, który wyreżyserują Agnieszka Holland (wcześniej pracująca m.in. przy „House of Cards”) i Kasia Adamik. Całość zostanie sfilmowana w różnych regionach Polski. Światowa premiera planowana jest na 2018 rok. Tytułu na razie jeszcze nie znamy.

Wiemy za to, że serial będzie kontynuować tradycję zimnowojennych thrillerów szpiegowskich i prezentować alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła. W 2002 roku, dwadzieścia lat po ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego, student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce.

Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju – i całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Producentami wykonawczymi serialu są Frank Marshall („Jurrasic World”) i Robert Zotnowski („House of Cards”) ze studia produkcyjnego The Kennedy/Marshall Company, a także polski producent Andrzej Besztak („House Media”) oraz Joshua Long, Maciej Musiał i Agnieszka Holland.

Erik Barmack, wiceprezes firmy Netflix ds. międzynarodowych treści oryginalnych, podkreśla, że nakręcony w języku polskim serial ma przemówić nie tylko do polskich widzów, ale także do międzynarodowej widowni. Więcej szczegółów pojawi się jeszcze w tym roku.

Źródło: Netflix/Serialowa.pl