Netflix ogłosił rozpoczęcie produkcji serialu oryginalnego „The Journalist”

Netflix ogłosił rozpoczęcie produkcji serialu oryginalnego „The Journalist” we współpracy z wytwórnią Star Sands. Ich wspólne dzieło trafi na Netflix w roku 2021.

„The Journalist” to serialowa adaptacja filmu z 2019 r. pod tym samym tytułem, który stał się wielkim hitem kinowym. Widzowie i krytycy pokochali go za odważne zmierzenie się z tematyką zbrodni i skandali politycznych ostatnich lat, szokujące przedstawienie społecznych tabu, wciągającą fabułę i efektowną warstwę wizualną.

Podczas 43. ceremonii rozdania Nagród Japońskiej Akademii Filmowej obraz „The Journalist” wyróżniono w trzech głównych kategoriach, w tym jako „Najlepszy film” — to jednak tylko część z długiej listy nagród, które mu przyznano. 

Serial oryginalny Netflix „The Journalist” w prowokacyjny sposób pokaże problemy współczesnego japońskiego społeczeństwa. Do tego świata wprowadzi nas Anna Matsuda, ambitna i nieszablonowa reporterka lokalnej gazety Toto Newspaper. Główną rolę zagra Ryoko Yonekura („Doctor X”, „Legal V”), a serial wyreżyseruje Michihito Fujii (film „The Journalist”, „Day and Night”).

Globalną premierę serialu oryginalnego Netflix „The Journalist” zaplanowano na rok 2021.

Netflix