Amerykański Verizon planuje uruchomić serwis streamingowy.

Amerykański gigant telekomowy Verizon, planuje tego lata uruchomić własna platformę streamingowa z ofertą kilkudziesięciu kanałów telewizyjnych.

Konkurencja na rynku amerykańskim rośnie, w kategorii serwisów streamingowych oferujących kanały telewizyjne zrobiło się ciasno. Do istniejących już serwisów jak Sling TV, Dish, Sony Play Station Vue, AT&T Direct, YouTube TV oraz zapowiadanego na ten rok serwisu od Comcast, dochodzi serwis, jeszcze bezimienny i nie potwierdzony od Verizona.

Amerykanie spędzają coraz więcej czasu na oglądaniu wideo, w szczególności na urządzeniach mobilnych. Giganci telekomowi nie mogli przespać takiej okazji, tym bardziej że część z nich jak Verizon traci na części swojej działalności jak kablówka, skąd uciekają klienci. Aby wyrównać straty, uruchomienie pakietu kanałów telewizyjnych poprzez streaming online wydaje się być jedyna rozsądna alternatywą.

Verizon już wcześniej eksperymentował z wideo online. W 2015 roku uruchomił usługę GO90, która skierowana była do młodszej widowni i oferowała krótkie formy wideo. Jednak nowy serwis wydaje się być większym i szerszym przedsięwzięciem.

Verizon jest największym amerykańskim telekomem. Zatrudnia ponad 160 tysięcy osób, w 2015 roku osiągnął dochód na poziomie prawie 126 miliardów dolarów i świadczy sługi dla ponad 140 milinów klientów w USA.