Empik #premieraonline Tulia

Tulia – wtorek, 8 czerwca, godz. 18:00

Nowy rozdział w historii grupy Tulia nosi tytuł „Półmrok”. Zespół łączący w swej twórczości charakterystyczny dla muzyki ludowej biały śpiew oraz nowoczesną produkcję wraca z drugim, całkowicie autorskim albumem. Z okazji premiery krążka Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak wezmą udział w spotkaniu online z internautami. Rozmowę z artystkami poprowadzi Agnieszka Szydłowska.

O Tulii zrobiło się głośno w październiku 2017 roku. Zespół Depeche Mode opublikował na swoim oficjalnym fanpage’u zaskakującą, folkową wersję jednego ze swoich największych przebojów, „Enjoy the Silence”, w wykonaniu wokalistek ze Szczecina. Rok później ukazała się debiutancka płyta grupy Tulia, którą wypełniły covery utworów tak znakomitych artystów jak Obywatel GC, Wilki, O.N.A, Seweryn Krajewski, Stan Borys czy Dawid Podsiadło, a także zupełnie nowe kompozycje. Album został obsypany nagrodami, m.in. prestiżowym „Fryderykiem” i zyskał status platynowej płyty. W lutym 2019 roku grupa została wybrana do reprezentowania Polski w Konkursie Eurowizji w Tel-Awiwie z piosenką „Pali się (Fire of Love)”.

Tulia powraca z wyczekiwanym krążkiem „Półmrok”. Za wszystkie kompozycje odpowiada duet Sonia Krasny i Nadia Dalin, znany z pierwszych autorskich utworów grupy. Producentem muzycznym albumu ponownie został Marcin Kindla, który współpracował z zespołem przy debiutanckiej płycie.

„Półmrok” to pełna emocji, uczuć i sprzeczności opowieść o relacji dwojga ludzi. Los jest nieprzewidywalny, a życie pisze różne scenariusze. Wcielamy się w rolę narratorek. Wysłuchajcie naszej opowieści o zmartwieniu, smutku, żalu, rozpaczy, gniewie, samotności, ale też radości, nadziei i sile – zachęcają członkinie zespołu Tulia.

Na spotkanie z artystkami zaprasza Empik wraz z Universal Music Polska oraz Going.

Empik/Zdjęcie główne: Empik