HBO GO uniezależnia się. Mocna konkurencja dla innych serwisów VOD i zagrożenie dla sieci kablowych.

Od wczoraj, 26 marca serwis wideo na życzenie HBO GO usamodzielnił się i otworzył na subskrypcję poza kablówkami i telekomami.

HBO zrozumiał, że nie można dłużej uzależniać swojego serwisu VOD, HBO GO od innych usług telewizyjnych i telekomowych. Od wczoraj udostępnił swoja platformę jako niezależny serwis VOD i tym samym mocno namieszał na rynku wideo.

Z jednej strony serwis zaczął realnie konkurować z innymi platformami VOD jak Netflix, Showmax, Player czy Amazon Prime Video. Znana i lubiana biblioteka wideo HBO wraz z kultowymi i nagradzanymi serialami przyciągnie wielu nowych widzów.

Z drugiej strony odłączenie się HBO GO od usług wiązanych z pakietami telewizji kablowej czy też ofertami telekomów, może odbić się dla tych drugą czkawką. W ciągu najbliższego roku okaże się, czy maniacy filmowo-serialowi wykupują pakiety telewizyjne w kablówkach tylko dla HBO czy też przyciąga ich jeszcze telewizja na żywo. Która de facto jest już ofercie takich platform jak IPLA czy Player.

Długo oczekiwane usamodzielnienie się platformy HBO GO zdaje się być globalną decyzja HBO, ponieważ już od kilku miesięcy w wybranych krajach europejskich platforma rozpoczęła samodzielnie oferować swoje usługi. Co dostajemy od HBO GO? Oprócz znanych i lubianych tytułów to co najważniejsze na platformach streamingowych wideo oraz muzycznych. Pierwszy miesiąc za darmo. Później miesięczna subskrypcja to koszt 29,90 złotych. Platforma dodaje również trzy kanały HBO, HBO 2 i HBO 3 w wersji live.

Ponad miesiąc temu bibliotekę HBO w wersji VOD oraz kanały na żywo udostępniła platforma IPLA. Za 35 złotych miesięcznie oprócz dostępu do materiałów wideo na życzenie widz otrzymywała pakiet kanałów HBO, Cinemax oraz AXN. Czy oferta IPLI przetrwa na rynku, to się okaże niebawem. Tym bardziej, że pod katem łatwości obsługi oraz awaryjności platformy jak na razie wygrywa HBO GO.

HBO GO, w przeciwieństwie do IPLI nie ogranicza dostępu do swoich treści na wybrane urządzenia i każe nam płacić za brak reklam. Z serwisu możemy korzystać z aplikacji na systemie Android, iOS, smart tv, konsolach Play Station, jedynie co brakuje jeszcze to Android TV, ale to tylko kwestia dostępu regionalnego i zapewne niebawem tam również się pokaże.

Czekamy z niecierpliwością na pierwsze badania odzwierciedlające zainteresowanie HBO GO. Już teraz można przepuszczać, że będą zadowalające.